گروه رفاه و مسئولیت اجتماعی

خرید مکان برای انجمن توسط کارگروه رفاه به هیئت مدیره وقت پیشنهاد گردید که موافقت خود را اعلام کردند. پس از آن کارگروه رفاه به مدت شش ماه تحقیق و بررسی جهت مکان مناسب به مکان فعلی رسید. این ملک متعلق به آقای جعفر بدوستانی از اعضای انجمن و عضو هیئت مؤسس انجمن بود، کارگروه رفاه با ایشان وارد مذاکره و در نهایتاً ملک فعلی برای انجمن خریداری شد. مجدداً جا دارد از آقای بدوستانی بخاطر همکاری­های خوب ایشان جهت نقل و انتقال ملک به نام انجمن تشکر نمائیم.

1- بیمه تکمیلی چون دوستان و همکاران متقاضی بیمه تکمیلی در انجمن به حد نصاب نمی­رسید با هماهنگی در اتحادیه ناشران و کتابفروشان متقاضیان طی نامه­ای به اتحادیه ناشران و کتابفروشان معرفی شدند و از طریق اتحادیه بیمه  تکمیلی ­شان تنظیم شد.

2- به پیشنهاد اینجانب تجلیل از پیشکسوتان همکاران نشر دانشگاهی در هیئت مدیره مطرح گردید، پس از اخذ موافقت همکاران در هیئت مدیره در چهار دوره زیر تجلیل از پیشکسوتان نشر دانشگاهی به عمل آمد:

 

 • بیست و هفتمین نمایشگاه از آقایان: دادمهر، مظاهری نیا، بخشی
 • بیست و هشتمین نمایشگاه از آقایان:دانش­اشراقی، ناجیان­اصل، حسن محجوب
 • بیست­ونهمین نمایشگاه از آقایان: یحیی دهقانی، سازمند، هنربخش
 • در ششمین نمایشگاه تخصصی کتاب دانشگاهی از آقای : جعفر بدوستانی تجلیل به عمل امد.

 

3- به درخواست کارگروه رفاه، پیشنهاد تأسیس صندوق اندوخته دادمهر به هیئت مدیره داده شد پس از موافقت، اساسنامه صندوق تهیه و تدوین شد. پس از تأیید توسط هیئت مدیره، اساسنامه تدوین شده به منظور جلب نظر اعضا و قبول عضویت در صندوق، در اختیار اعضای انجمن قرار گرفت و بدین ترتیب افرادی متقاضی عضویت در صندوق شدند. در حال حاضر این صندوق 26 عضو دارد حق عضویت ماهانه 300 هزار تومان می­باشد. و تا پایان تیرماه 1395 به 10 نفر از اعضا وام 10 میلیون تومان داده شده است و در حال حاضر سرمایه هر عضو در صندوق 3 میلیون تومان می باشد.

4- کارگروه رفاه انجمن در زمینه مقابله با کپی و نشر غیرمجاز و همچنین شناسایی و معرفی سایت­ها و مراکز کپی و رایت غیرقانونی کتاب فعالیت عمده­ای داشته است در این زمینه بیش از تعداد 800 سایت و کانال غیرقانونی که حاوی کتاب­های به چاپ رسیده برخی ناشران بوده است و براحتی مطالب قابل دانلود بود شناسایی و با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه ناشران و کتابفروشان سایتهای مذکور مسدود گردید.  

 

 پیشنهادات کارگروه رفاه :

 1. نمایشگاه و فروشگاه مجازی کتاب ( بازارچه کتاب)
 2. انتخاب کتاب سال توسط انجمن
 3. برگزاری نمایشگاه­های بین المللی و تخصصی کتاب بدون اتکا به وزرات ارشاد توسط انجمن انجام شود. که دو دوره نمایشگاه تخصصی کتاب دانشگاهی صورت پذیرفته است.
 4. تأسیس مجتمع فرهنگی و هنری برای انجمن
 5. تشکیل سفرهای علمی، تفریحی، ورزشی، سیاحتی و بازدید از مراکز کارخانجات تولید کاغذ
 6. پیگیری جهت خرید زمین ارزان قیمت بصورت انبوه در شمال کشور برای ناشران متقاضی عضو
 7. تهیه انبار مرکزی و سوله بزرگ در حومه تهران جهت انبار کتاب
 8. چاپ خبرنامه بصورت الکترونیکی و کاغذی
 9. اهدای کتاب از طرف ناشران دانشگاهی به کتابخانه­های واجد شرایط

اعضای کارگروه رفاه عبارتند از آقایان: حسن قربانی، سید مجتبی طالقانی اصفهانی، عباس غمگسار، مسعود اسدی، مهدی صادقی